CV

Av. Lerzenur Asan Elik, İstanbul’da doğmuş, eğitim hayatına İstanbul’da devam etmiştir. 2003 yılında Yeditepe Üniversitesi Hukuk Fakültesine başlamış ve 4 yılda burslu olarak başarıyla mezun olmuştur. Daha sonra Yeditepe Üniversitesi’nde başladığı yüksek lisans eğitimini de onur derecesi ile tamamlamış ve Avukatlık mesleğine başlamıştır. Evli ve 2 çocuk annesidir. Kariyer yaşamına devam eden Av. Lerzenur Asan Elik mezun olduğundan bu yana alanlarında uzman hukuk büroları ile ortak işler yürütmüş olup son 8 yıldır da Elite World Hotels & Resorts’un hukuk müşavirliği görevini icra etmektedir.

Av. Lerzenur Asan Elik, fiili avukatlığının ve hukuk müşavirliğinin yanı sıra kadın ve çocuk haklarıyla alakalı birçok sivil toplum kuruluşları ile yıllardır iş birliği yapmakta ve bu kuruluşların çalışmalarına aktif olarak katılmakta olup İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı Veli Akademileri projesinde kadın ve çocuk haklarına ilişkin gönüllü eğitmenlik yapmaktadır. Ayrıca üniversiteler tarafından düzenlenen bilhassa kadın ve çocuk haklarına ilişkin akademik kongre ve panellerde konuşmacı olarak yer almaktadır. Aynı zamanda Bizim Çocuklarımız Derneği’nin yönetim kurulu üyeliği görevini yürütmektedir.

15 yıllık kariyerinde gazetelerde ve çeşitli hukuk platformlarında yayımlanan çok sayıda makale ve röportajları bulunan Av. Lerzenur Asan Elik ayrıca Türkiye’nin önde gelen TV programlarında kadın ve çocuk haklarına ilişkin konularda uzman konuk olarak yer almış olup kadın haklarıyla ilgili tüm bilgilerin tek tek anlatıldığı ve ikinci baskısı basılan “Kadının Hukukta Yol Haritası” adlı kitabın yazarıdır.

İletişim

lerzeasan@hotmail.com Gültepe, Şht. Zafer Kızıltaş Sk. No:1,
34295 Küçükçekmece/İstanbul

Danışmanlık Formu